Live Streaming

Go to Brand: analizujemy potrzeby rynku!

 

Biotechnologia jest jedną z najszybciej rozwijających się branż eksportowych w Polsce.
Na konferencji omawialiśmy, jak powinien przebiegać proces promocji sektora za granicą, szczególnie na ważnych wydarzeniach międzynarodowych.

27 lutego 2020 r. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami branży biotechnologicznej i farmaceutycznej na temat możliwości pozyskania wsparcia finansowego z programu Go to Brand. To organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości projekt finansowania promocji polskich marek za granicą. W ramach najnowszej edycji konkursu można pozyskać łącznie 300 mln zł. Ubiega się o nie aż 1500 przedsiębiorstw. Nabór wniosków został zamknięty 11 marca.

Konferencja była przeznaczona dla przedstawicieli innowacyjnej branży biotechnologicznej i farmaceutycznej. Organizatorzy (Ministerstwo Rozwoju, PARP oraz pomagająca w realizacji misji zagranicznych agencja BERM) przedstawili założenia projektu i konsultowali je z branżą. Tak by jak najbardziej spełnić oczekiwania firm i zachęcić je do wspólnej realizacji misji podczas wydarzeń międzynarodowych.

Profesor Uniwersytetu Łódzkiego, Tadeusz Pietrucha, przedstawiciel firmy BIO-TECH Consulting, w bardzo ciekawym wystąpieniu opowiedział kolegom z sektora, jak wyglądają zagraniczne kongresy i jak osiągnąć na nich efekty. Zaznaczył, że na świecie polska biotechnologia jest już dostrzegania. Wzbudzamy zainteresowanie, więc warto się zaprezentować.

– Ten biznes w okresie startupowym lepiej wygląda w Polsce niż w USA, może państwo nie uwierzycie, ale tak jest
– mówił Tadeusz Pietrucha.

– Branża biotechnologiczna jest jedną z naszych kluczowych branż. Eksport w ciągu dziesięciu lat wzrósł o 10 proc. (…) Branża biotechnologiczna jest naszym oczkiem w głowie. Generuje też duży udział w wydatkach na badania i rozwój, bo to jest 7 proc. wydatków w całej Polsce, 100 tys. miejsc pracy i już prawie 2 proc. udziału w polskim eksporcie. To jest naprawdę bardzo znaczące – podkreślał przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju.

Zachęcamy do obejrzenia całej konferencji.